مقاله صنایع دستی

صنایع دستی ایرانی

- 0 Comment. in وبلاگ

صنایع دستی یا کاردستی نوعی کار است که در آن لوازم تزئینی و کاربردی تنها با استفاده از دست یا ابزار ساده ساخته می‌شود. معمولاً این کلمه به روش‌های سنتی ساختن کالاها اطلاق می‌گردد. استادکاری مخصوص هر یک از این موارد مهم‌ترین ملاک است. چنین چیزهایی اغلب از لحاظ فرهنگی یا مذهبی فوق‌العاده هستند.

صنایع دستی لوازمی هستند که قرار است مورد استفاده قرار گرفته و کهنه، پوسیده و غیره شوند. موارد استفاده از آن‌ها بیش از یک تزئین ساده‌ است. صنایع دستی اغلب کارهای فرهنگی و مرسومی تلقی می‌شوند زیرا به عنوان بخشی از ملزومات زندگی روزمره مطرح هستند.

۱۰ ژوئن روز جهانی صنایع دستی است.

صنایع دستی معروف ایرانی :

گلیم، فرش، گبه، قلمزنی، شیشه‌گری، منبّت کاری، مینا کاری، سفال، چوب، خاتم کاری، ملیله دوزی و …

امروزه خرید صنایع دستی ایران بین تمامی اقشار جامعه مشهود شده است. ایرانیان از دیرین علاقه ای خاص به تولید محصولات دست ساز داشتند و دارند. همین امر باعث شده است تا صنایع دستی ایران در جهان از جایگاه خاصی برخوردار باشد. امروز با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی عمومی به اینترنت و شبکه های مجازی باعث شده است تا با کمی جستجو در اینترنت بتوانید محصول مورد نظر و نیاز خود را پیدا کنید. از این رو تمامی هنرمندان ایران زمین با راه اندازی سایت های فروشگاهی صنایع دستی و انتشار محصولات دست ساز خود در سایت و شبکه اجتماعی بستری را برای کسب درآمد بیشتر و همچنین کمک به افرادی به دنبال این محصولات هستند باشند. ما می توانیم با حمایت از تمامی تولید کنندگان این سرزمین در خصوص صنایع دستی به رونق بیشتر این محصولات در داخل ایران و آماده سازی بستری برای صادرات این محصولات به خارج از ایران اقدام کنیم.

Leave a Comment

Your email address will not be published.